MWER & CO Sp. z o.o. ul. Kaliska 16, 98-300 Wieluń
+48 737 737 716
biuro@imatalo.eu

Komplet instalacji POMPY CIEPŁA. Co on zawiera.

Energooszczędne domy szkieletowe

Komplet instalacji POMPY CIEPŁA. Co on zawiera.

Za zwyczaj instalacja POMPY CIEPŁA jest powiązana z całą instalacją hydrauliczną centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. A więc mówimy o komplet instalacji pompy ciepła. To co zawiera ten komplet? Zazwyczaj, razem z zainstalowaniem pompy ciepła, dochodzi do zainstalowania:

 • ogrzewanie podłogowe ze sterowaniem pokojowym
 • automatyka pogodowa sterowania obiegów hydraulicznych
 • dogrzewanie ciepłej wody użytkowej grzałką w sezonie zimowym
 • instalacja sanitarna

Ale co do samej POMPY CIEPŁA.

Kiedyś się zastanowili, w jaką pompę uzbroimy nasze domy. Domy, które budujemy i sprzedajemy pod klucz. Zagłębiłem się w temat wyboru właściwego rozwiązania. Zdecydowałem sobie że mam myśleć jako wprowadzony w temat konsument, a same na takich i rozważamy.  Wydzieliliśmy sobie główne zadania, a mianowicie:

 • najdłuższą i najbardziej bezproblemową żywotność sprzętu,
 • maksymalną wydajność w mroźne dni i jednocześnie przystępną cenę.

W wyniku tej pracy powstał produkt prezentowany na naszej stronie internetowej – HeatingMaster 010AIR.

Ale kto kupi za około 20000 złotych sprzęt, który całkiem nie wiadomy na rynku? Świadomi tego, postanowiliśmy na to, że problem markowości ma być rozwiązany przez użycie markowych komponentów naszej pompy ciepła. 

Właśnie wybraliśmy najlepsze dostępne komponenty.  

 • kompresor spiralny Copeland Scroll Założone w 1890 – 116 lat w branży, najlepsze pompy spiralne. Katalog-Spir.hod.
 • wentylatory ZIEHL-ABEGG Ciche i wydajne wentylatory. Założone w 1910 roku w Berlinie. 4300 współpracowników, 16 zakładów produkcyjnych.
 • parownik SWEP Płytowe lutowane wymienniki ciepła od 1983 r. Przedsiębiorstwo dwóch Szwedów, które rozwinęło się w międzynarodową korporację zatrudniającą 900 pracowników. Założyciele byli pionierami w swojej branży. 
 • skraplacz LEEL COILS Założona w 1996 roku, firma LEEL COILS EUROPE rozpoczęła działalność jako producent i wyłączny dostawca wymienników ciepła dla swojej firmy macierzystej (Friga-Bohn). Przez wiele lat ciężkiej pracy firma rozwinęła się w dobrze zorganizowanego i rzetelnego producenta. 
 • sterownik Dixell Firma jest liderem na rynku elektronicznych urządzeń sterujących i regulacyjnych do zastosowań w chłodnictwie, klimatyzacji, ogrzewaniu. Emerson założony w 1890 roku w St. Louis, w stanie Missouri. Zajmowała się produkcją silników elektrycznych i wentylatorów. I w ciągu ponad 100 lat swojego istnienia firma Emerson stała się, z przedsiębiorstwa produkcyjnego o zasięgu regionalnym, globalną potęgą z zakresu rozwiązań technologicznych.
 • inwerter Invertek Drives Invertek Drives jest światowym liderem w produkcji łatwych w użyciu falowników przeznaczonych do zastosowań w automatyce przemysłowej, budownictwie i energetyce na całym świecie.

Właśnie te podzespoły tworzą  maszynę chłodniczą, którą jest POMPA CIEPŁA. Pomimo tych komponentów urządzenie zawiera system miedzianych rurociągów, szafę sterowniczą, obudowę (u nas ona aluminiowa powlekana).  A do tego, dołożyli unikalny system sterowania. No i spodziewamy się sukcesu, bo producent pompy ciepła ma 20 letnie doświadczenie w tworzeniu maszyn chłodniczych. Więc jesteśmy pewni swojego produktu i śmiało dajemy największą na Polskim rynku gwarancję – 5 lat. Jak znajdziecie więcej – dajcie znać. Otrzymacie więcej. 

Jak sprzedajemy.

Pomimo wyposażenia swoich projektów, świadczymy usługi jako firma hydrauliczna. Pompa ciepła HeatingMaster 010AIR dostawia się do klienta kurierem. Zazwyczaj w momencie prowadzenia usługi instalacji grzewczej.  Ewentualnie, również instalacji sanitarnej (wod-kan).
Projektując instalacje hydrauliczne, najpierw sprawdzamy, czy nasza pompa ciepła się nadaje, czy pokryje z zapasem wydatki ciepła obiektem w najzimniejsze dni. Tak że obliczamy zapotrzebowanie w energii cieplnej osobne w każdym pokoju.

A tak wygląda instalacja hydrauliczna w przeciętnym domku na 120 m2 z ogrzewaniem podłogowym

IMATALO HeatingMaster 010AIR

W danym obiekcie zrealizowane sterowanie ogrzewaniem automatyką pogodową i pokojową. Każdy pokój uzbrojony są we własny sterownik. A automatyka pogodowa, tym czasem, steruje agregatem ciepłowniczym.

Komplet instalacji POMPY CIEPŁA

 

Торговая платформа получения прибыли от трейдинга.Демонтаж металлоконструкций в Новогиреево и ПеровоБригада по креплению груза при транспортировке железной дорогой.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!