MWER & CO Sp. z o.o. ul. Kaliska 16, 98-300 Wieluń
+48 737 737 716
biuro@imatalo.eu

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym

Energooszczędne domy szkieletowe

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym

Mimo wszystko uważam za konieczne posiadanie w ofercie fundamentów od naszej firmy, oprócz płyty fundamentowej, konstrukcji bardziej tradycyjnej dla polskiego rynku budowlanego, z oparciem na gruncie poniżej głębokości przemarzania. Od 2021 roku posiadamy w ofercie fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym.

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym, a płyta fundamentowa. 

Wcześniej w ofercie mieliśmy tylko płytę fundamentową grzewczą, bez alternatywnie. Tą płytę proponowaliśmy dla naszych domów szkieletowych. Przypominam, że płyta fundamentowa nie opiera się na grunt bezpośrednio a w całości leży w wanie ze styropianu XPS twardych marek. Oprócz tego płyta leży na powierzchni gruntu.

Płyta fundamentowa

Ten temat jest opisany w rozdziale TECHNOLOGIA

a FUNDAMENTY

Zaraz do wyboru proponujemy drugi  wariant podstawy domu, nową dla nas konstrukcję fundamentową…

 

 

Szalunek tracony styropianowyTo już jest o wielu bardziej rozpowszechniona konstrukcja.

Jednak wciąż z niektórymi odróżnieniami. Główne – używamy do formowania betonowej ściany fundamentowej, tracony szalunek ze styropianu ESP. Ten sposób dozwala nam osiągnąć kolejny kawałek ekonomii materiału i robocizny. Oraz polepszyć charakterystyki termoizolacyjne przez wyeliminowanie mostków termicznych.

Opis konstrukcji fundamentu.

PDF detal 1

PDF detal 2

 

U, faktyczne podłogi – 0,202

U, za danymi reklamowymi producentów – 0,181

Podłoga w danej konstrukcji fundamentu nie posiada mostków termicznych. W powyższym obliczeniu grubość termoizolacji: ESP – 15 cm, XPS – 2 x 3 = 6 cm. Ale grubość termoizolacji możemy założyć dowolną.

Co dochodzi do cenniku wykonania stanu zerowego, założenia fundamentu.

Media WOD – KAN rozłożymy pod dolną warstwą XPS. Wszystkie miejsca wejścia tych media przez warstwy izolacji podłogowej załatwimy zaprawą naprawczą  z siatką a pianą poliuretanową.

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym zastosujemy również do budowy wiaty samochodowej pod instalację fotowoltaiczne. Instalację fotowoltaiczną też znajdziesz w naszej ofercie, również jak i inne instalację domowe. Przecież innowacje budowlane, to są nasz profil.

Cena stanu zerowego, fundamentu betonowego, z posadzką grzewczą łącznie, dla tarasu wymiarami 8 x 12 m wyniesie około 420 zł netto za m2 powierzchni zabudowy.

Dodam, że to cena całego stanu zerowego, z tynkiem ścianek, odsypaniem żwiru po zewnętrznemu obwodzie fundamentu. Bez media pod posadzkowych, ale założymy ich według wybranego projektu. Z ociepleniem, posadzką, podłogą grzewczą z rozstawem rur o 10 cm, deszczówką

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami technicznymi. W kolejny raz przepraszam za ewentualne błędy w polszczyźnie. Przypominam, że autor tekstów jest obcokrajowcem.

 

 

Торговая платформа получения прибыли от трейдинга.Демонтаж металлоконструкций в Новогиреево и ПеровоБригада по креплению груза при транспортировке железной дорогой.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!