MWER & CO Sp. z o.o. ul. Kaliska 16, 98-300 Wieluń
+48 737 737 716
biuro@imatalo.eu

Blog

Energooszczędne domy szkieletowe

Budowlańce z Ukrainy w Polsce, grupa FB. Jeśli interesują Cię tematy budowlane, szukasz budowniczych lub planujesz prace budowlane – zapraszam do dołączenia do naszej grupy na Facebook. 

Po dołączeniu do grupy otrzymasz więcej możliwości w załatwieniu sobie spraw budowanych. W grupie śmiało pisz po Polsku.

Jesteśmy na starcie, więc sięgamy Twojego wsparcia!

https://www.facebook.com/groups/1881636938678942

Budowlańcy z Ukrainy w Polsce


Oferujemy kompleksowe usługi dekarsko-blacharskie na terenie Wrocławia i okolic.

Mamy wieloletnie doświadczenie, wiedzę na poziomie inżynieryjnym (projekt, obliczenie nośności na życzenie).

Działanie w zgodności z instrukcjami producentów materiałów, dbamy o detale.

 

Sprzedaż pokryć dachowych i wykonawstwo.

Usługi dekarsko-blacharskie na terenie Wrocławia i okolic

 

Specjalizujemy się w dachach skośnych, ale dobrze poradzimy też z:

W naszej bezpośredniej specjalizacji prace:

Wyróżniamy się w ofercie:

Na wszystkie nasze prace udzielamy 5-letniej pisemnej gwarancji.

Jako firma z 2019 roku. Jako podwykonawcy działamy w kraju z 2015 roku. Z 2018 we Wrocławiu. Wcześniej mamy 10 letnie doświadczenie dekarskie za granicami Polski. Te wcześniejsze działania skończyliśmy z powodów wojny, bo pochodzimy z Ukrainy a budowaliśmy reputację w Moskwie (uprzedzając ewentualne wątpliwości w kwestii odpowiedzialności gwarancyjnej i serwisu pogwarancyjnego).  


Wiata samochodowa, garażowa, carport PV dwustanowiskowy lub jednostanowiskowy albo inne. Wiaty projektujemy indywidualnie, to znaczy, że konfigurację, wymiary i orientację instalacji fotowoltaicznej w stosunku do kierunku wjazdu aut dopasujemy indywidualnie do Państwa potrzeb. 

Nasze wiaty specjalnie projektowane są do zamontowania instalacji fotowoltaicznej. Posłuży również do ładowanie aut elektrycznych, gdy będzie wyposażona w ładowarkę. Na życzenie zamontujemy ładowarkę do auta elektrycznego.

Carport PV wiata samochodowa

 

 

 

 

Przedstawiona w danej ofercie wiata, pozwoli na ​​parkowanie dwóch aut. Wiatę montujemy na palach wkręcanych do gruntu. Wymiary między słupkami są około 6 x 4 metry. Wymiary pola ukośnych elementów, czyli rzut, około 6 x 6 m, co pozwoli umieścić na tej konstrukcji 18 modułów fotowoltaicznych o wymiarach  2 x 1 m, z kątem nachylenia 20 stopni i bez zacienienia module PV przez siebie. A to faktycznie decyduje o wydajności instalacji fotowoltaicznej.

 

 

Carport wiata samochodowa garażowa Fotowoltaika Ladowanie aut elektrycznych

Carport wiata samochodowa garażowa Fotowoltaika Ładowanie aut elektrycznych

 

Cena danej wiaty, netto – 9 300 zł.

Gwarancja 5 lat na konstrukcję.

Wystawiamy fv.

Atrakcyjna cena na instalację fotowoltaiczne – 18 260 zł netto

Dla danej konstrukcji:

Carport wiata samochodowa garażowa Fotowoltaika Ladowanie aut elektrycznych

Carport wiata samochodowa garażowa Fotowoltaika Ładowanie aut elektrycznych

Zapraszamy zapoznać się z naszymi Standardy wykonania prac instalacyjnych


Carport, wiata samochodowa – stalowa kratownica do naziemnej instalacji fotowoltaicznej, przystosowana do zaparkowania aut.

Jesteśmy bezpośrednimi instalatorami instalacji fotowoltaicznych, to znaczy że samodzielnie projektujemy i montujemy fotowoltaikę i nie tylko instalacji PV, a i inne instalacji: Smart Home, sterowania ogrzewaniem, pomp ciepła, etc.

Oferowana wiata samochodowa, inaczej – carport, oprócz możliwości zamontowania modułów fotowoltaicznych, posłuży do ładowania pojazdów elektrycznych, gdy będzie wyposażona w ładowarkę samochodową. A taką usługę również oferujemy  – projekt i montaż wiaty samochodowej z ładowarką do ładowania aut.

Wiata, którą przedstawiamy na rysunkach, pozwoli na ​​parkowanie dwóch aut. Wiatę montujemy na palach wkręcanych do gruntu. Wymiary między słupkami są około 6 x 4 metry. Wymiary pola ukośnych elementów około 6 x 6 m, co dozwoli umieścić na tej konstrukcji 18 modułów fotowoltaicznych o wymiarach  2 x 1 m, z kątem nachylenia 20 stopni.

Konfigurację, wymiary i orientację instalacji fotowoltaicznej w stosunku do kierunku wjazdu aut możemy zmieniać indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie. Również stalowa konstrukcja wiaty samochodowej może być proszkowo pomalowana w dowolny  kolor według RAL na życzenie inwestora. 

 

Koszt tej konstrukcji to 7640 zł. netto. Koszt z montażem.

Zestaw do samodzielnego montażu wiaty – 4850 zł. netto plus koszty przesyłki.

Carport, wiata samochodowa – stalowa kratownica

Koszt instalacji fotowoltaicznej 7,47 kWp – 22890 zł. netto i obejmuje:

Nie wliczony w koszt przekop i kabel podłączenia instalacji fotowoltaicznej.


Wybór instalatora do instalacji fotowoltaicznej, po co instalator ma mieć imię, czy to wpływa na stabilność gwarancji i dlaczego, właśnie, bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej

Dlaczego bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie lepszym wyborem niż gonienie za gigantami marketingowego wyścigu w tej branży? Najczęściej argument przeciwko nam będzie brzmiał tezą, mówią: małe, lokalne firmy to firmy jednodniowe. I co się stanie z naszą gwarancją, której daje się nie na kilku lat? Duża firma – stabilna gwarancja?

Jednak:

Już chyba rozumiecie o co mi chodzi) Każda s tych robót, ani mniej poważna w skutkach niedbałego wykonania, ani mniej droższa, w każdym sensie.  Zlecając prace hydrauliczne chyba nie zlecicie ich firmie z top 10 Google tylko po to, że ona o tyle mocna, że potrafi tam się utrzymać, a razem z tym stół kadrowy handlowców, marketingowców, informatyków, etc. Które razem, oczywiście że przekonają Ci, że ceny w 3000 zł za kWp to jakaś bzdura. Że tak nie może być, że to jakiś partacze, którzy nie mają zielonego pojęcia w temacie.  Pojechaliśmy tu w ślad za reklamą, sztucznie ukształtowanym zdaniem (przepraszam, wiem, że moja polszczyzna pozostawia wielu do życzenia). A to niestety odciąża naszą kieszeń.

Chodzi mi o to, że my, lokalne wykonawce od instalacji fotowoltaicznych, istniejemy i istniejemy na pozycjach nie mniej trwalszych. A, niekiedy wydaje mi się, że nasze perspektywy o długotrwałość bardziej uzasadnione.

Jak to w końcu działa

Tak na czym polega różnica? Jak szukamy instalatora – z „top 10″, bo poważny, czy na tych samych zasadach, jak  elektryka, na przykład. czyli nie od strony ewentualnego problemu z gwarancją, a na zasadach oceny jego rzetelności.

Powiem, ten z ”top 10″ weźmie drożej i weźmie, jako podwykonawców na Twój obiekt, ekipę lokalną. Jednak weźmie na stawkę, która rzetelności nie uwzględnia. I do zastosowania odpowiednich materiałów instalacyjnych nie zachęci.  Weźmie na taką stawkę nie dlatego że jest chciwym, a dlatego, że taka stawka się ustaliła na rynku, bo z takiej stawki korzystają ich konkurenci. Bo stawka należna podwykonawcowi, zawiera w swojej kwocie i materiały instalacyjne również. No i mamy w wyniku – im szybciej działasz, i im taniej i mniej wkładasz materiału, tym więcej masz forsy. Chociaż jaka tam forsa, gdy stawka 500 zł za kWp, przy tym, że w tej cenie kable, peszle, różne elektryczne złączki, drobiazgi, elementy zamocowań, uziomu etc? 

Policzymy razem. 5 kWp, czyli mnożymy razy 5 te 500 zł. Mamy 2500 do spłaty podatków. 800  średnie pójdzie na te same „drobiazgi” które są w cenie stawki. Zostaje 1700. Dojazd, koszt utrzymania firmy, transportu, sprzętu… 1200 po tych odliczeniach. Po spłacie podatków – nie zostanie się 1000, a ekipie z 4 osób to dniówka ciężkiej pracy. A jak padnie  jakaś niespodzianka i pracę się wydłużą? Podaję tutaj realną stawkę, rozpowszechnioną na rynku. 

Ale wszystko to nie o ciężkiej doli instalatorów. Dalej mówię o gwarancji – temacie, z którego rozpoczęliśmy i który najczęściej słyszę nie na swoją korzyść, jako instalatora lokalnego, samodzielnie prowadzącego roboty montażowe i elektryczne.

To co w końcu z tą gwarancją

Jaką gwarancję Państwo otrzymujecie od firmy z „top 10”?

Pozwolę sobie założyć:

Tak realnie działa ten rynek. Niestety…

Toż zachęcam drogie Państwo do skorzystania z ofert lokalnych i bezpośrednich instalatorów.

Toż jak działa, bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej (czyli my))

 

 

Dozwolę sobie zacytować że strony rozdziału FOTOWOLTAIKA, naszej działalności:

Nasze Standardy wykonania prac instalacyjnych

Nasze Certyfikaty

Nasza Gwarancja – 10 lat jako instalatora (Gwarancja producentów sprzętu – osobny temat)

Nasz Cennik instalacji fotowoltaicznej


Mimo wszystko uważam za konieczne posiadanie w ofercie fundamentów od naszej firmy, oprócz płyty fundamentowej, konstrukcji bardziej tradycyjnej dla polskiego rynku budowlanego, z oparciem na gruncie poniżej głębokości przemarzania. Od 2021 roku posiadamy w ofercie fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym.

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym, a płyta fundamentowa. 

Wcześniej w ofercie mieliśmy tylko płytę fundamentową grzewczą, bez alternatywnie. Tą płytę proponowaliśmy dla naszych domów szkieletowych. Przypominam, że płyta fundamentowa nie opiera się na grunt bezpośrednio a w całości leży w wanie ze styropianu XPS twardych marek. Oprócz tego płyta leży na powierzchni gruntu.

Płyta fundamentowa

Ten temat jest opisany w rozdziale TECHNOLOGIA

a FUNDAMENTY

Zaraz do wyboru proponujemy drugi  wariant podstawy domu, nową dla nas konstrukcję fundamentową…

 

 

Szalunek tracony styropianowyTo już jest o wielu bardziej rozpowszechniona konstrukcja.

Jednak wciąż z niektórymi odróżnieniami. Główne – używamy do formowania betonowej ściany fundamentowej, tracony szalunek ze styropianu ESP. Ten sposób dozwala nam osiągnąć kolejny kawałek ekonomii materiału i robocizny. Oraz polepszyć charakterystyki termoizolacyjne przez wyeliminowanie mostków termicznych.

Opis konstrukcji fundamentu.

PDF detal 1

PDF detal 2

 

U, faktyczne podłogi – 0,202

U, za danymi reklamowymi producentów – 0,181

Podłoga w danej konstrukcji fundamentu nie posiada mostków termicznych. W powyższym obliczeniu grubość termoizolacji: ESP – 15 cm, XPS – 2 x 3 = 6 cm. Ale grubość termoizolacji możemy założyć dowolną.

Co dochodzi do cenniku wykonania stanu zerowego, założenia fundamentu.

Media WOD – KAN rozłożymy pod dolną warstwą XPS. Wszystkie miejsca wejścia tych media przez warstwy izolacji podłogowej załatwimy zaprawą naprawczą  z siatką a pianą poliuretanową.

Fundament betonowy w szalunku traconym styropianowym zastosujemy również do budowy wiaty samochodowej pod instalację fotowoltaiczne. Instalację fotowoltaiczną też znajdziesz w naszej ofercie, również jak i inne instalację domowe. Przecież innowacje budowlane, to są nasz profil.

Cena stanu zerowego, fundamentu betonowego, z posadzką grzewczą łącznie, dla tarasu wymiarami 8 x 12 m wyniesie około 420 zł netto za m2 powierzchni zabudowy.

Dodam, że to cena całego stanu zerowego, z tynkiem ścianek, odsypaniem żwiru po zewnętrznemu obwodzie fundamentu. Bez media pod posadzkowych, ale założymy ich według wybranego projektu. Z ociepleniem, posadzką, podłogą grzewczą z rozstawem rur o 10 cm, deszczówką

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami technicznymi. W kolejny raz przepraszam za ewentualne błędy w polszczyźnie. Przypominam, że autor tekstów jest obcokrajowcem.

 


Zazwyczaj konstrukcję montażową instalacji fotowoltaicznej dopasujemy do istniejącego pokrycia dachowego. A jak by wyglądała ta sprawa, gdyby o o montażu paneli fotowoltaicznych zastanowili jednocześnie z wyborem pokrycia dachu? Tuż jakie pokrycie dachowe najwięcej pasuje do zainstalowania paneli fotowoltaicznych.

Jest to pokrycie blachą na rąbek podwójny stojący.

Ponieważ zamocowanie modułów fotowoltaicznych do tego pokrycia odbywa się bez jego penetracji. Oprócz tego,  taki system może być czy nie najtańszy, w porównaniu do innych pokryć. Bo zawiera minimum elementów. Ale nie koniecznie, zależy również od wykonawcy. Mamy do tej sprawy własne rozwiązania, umiemy to zrobić porządnie i niedrogo.

W ofercie naszej firmy mamy dla Ciebie jak samo pokrycie na rąbek podwójny stojący z blachy stalowej powlekanej albo blachy aluminiowej, tak i propozycja instalacji fotowoltaicznej dla dachu albo  wiaty samochodowej. Również przyjmiemy zlecenia na montaż prywatnych stacje ładowania aut elektrycznych.

Same pokrycia blachą, panelami dachowymi na rąbek, odróżnia się od innych tym, że może być jak tanim, w cenie rzędu blachodachówki, tak i najdroższym – na przykład, miedzianym, patynowanym pokryciem kosztem materiału tylko, ponad 200 euro za m2 dla skomplikowanej powierzchni dachu. Nasza firma działa w tańszym segmencie. Możemy zaproponować pokrycie z blachy stalowej powlekanej, albo z blachy aluminiowej. Koszt pierwszej to od 32,5 zł za m2 krycia netto, aluminiowej – od 59,7 zł za m2 krycia netto. Krycie netto, to ilość blachy potrzebna dla pokrycia 1 m2 dachu. Trzeba tylko brać pod uwagę, że dojdzie do tej ceny koszt obróbek po obwodzie każdej połaci. 

Dotrzymujemy standardów jak w pracach dachowych, tak i w pracach instalacyjnych.

Koszt konstrukcji montażowej w obliczeniu na jeden panel fotowoltaiczny w ofercie od naszej firmy będzie uwzględniony na poziomie rzędu 40 zł netto, indywidualnie do każdego dachu.

Konstrukcja montażowa fotowoltaiczna do rąbku

Pokrycie dachowe do paneli fotowoltaicznych

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami technicznymi. W kolejny raz przepraszam za ewentualne błędy w polszczyźnie. Przypominam, że autor tekstów jest obcokrajowcem.


Za zwyczaj instalacja POMPY CIEPŁA jest powiązana z całą instalacją hydrauliczną centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. A więc mówimy o komplet instalacji pompy ciepła. To co zawiera ten komplet? Zazwyczaj, razem z zainstalowaniem pompy ciepła, dochodzi do zainstalowania:

Ale co do samej POMPY CIEPŁA.

Kiedyś się zastanowili, w jaką pompę uzbroimy nasze domy. Domy, które budujemy i sprzedajemy pod klucz. Zagłębiłem się w temat wyboru właściwego rozwiązania. Zdecydowałem sobie że mam myśleć jako wprowadzony w temat konsument, a same na takich i rozważamy.  Wydzieliliśmy sobie główne zadania, a mianowicie:

W wyniku tej pracy powstał produkt prezentowany na naszej stronie internetowej – HeatingMaster 010AIR.

Ale kto kupi za około 20000 złotych sprzęt, który całkiem nie wiadomy na rynku? Świadomi tego, postanowiliśmy na to, że problem markowości ma być rozwiązany przez użycie markowych komponentów naszej pompy ciepła. 

Właśnie wybraliśmy najlepsze dostępne komponenty.  

Właśnie te podzespoły tworzą  maszynę chłodniczą, którą jest POMPA CIEPŁA. Pomimo tych komponentów urządzenie zawiera system miedzianych rurociągów, szafę sterowniczą, obudowę (u nas ona aluminiowa powlekana).  A do tego, dołożyli unikalny system sterowania. No i spodziewamy się sukcesu, bo producent pompy ciepła ma 20 letnie doświadczenie w tworzeniu maszyn chłodniczych. Więc jesteśmy pewni swojego produktu i śmiało dajemy największą na Polskim rynku gwarancję – 5 lat. Jak znajdziecie więcej – dajcie znać. Otrzymacie więcej. 

Jak sprzedajemy.

Pomimo wyposażenia swoich projektów, świadczymy usługi jako firma hydrauliczna. Pompa ciepła HeatingMaster 010AIR dostawia się do klienta kurierem. Zazwyczaj w momencie prowadzenia usługi instalacji grzewczej.  Ewentualnie, również instalacji sanitarnej (wod-kan).
Projektując instalacje hydrauliczne, najpierw sprawdzamy, czy nasza pompa ciepła się nadaje, czy pokryje z zapasem wydatki ciepła obiektem w najzimniejsze dni. Tak że obliczamy zapotrzebowanie w energii cieplnej osobne w każdym pokoju.

A tak wygląda instalacja hydrauliczna w przeciętnym domku na 120 m2 z ogrzewaniem podłogowym

IMATALO HeatingMaster 010AIR

W danym obiekcie zrealizowane sterowanie ogrzewaniem automatyką pogodową i pokojową. Każdy pokój uzbrojony są we własny sterownik. A automatyka pogodowa, tym czasem, steruje agregatem ciepłowniczym.

Komplet instalacji POMPY CIEPŁA


Modułowy taras – podstawa dla dom na zgłoszenie. Podstawą naszej oferty domów jest oparcie ich projektów na uniwersalnym tarasie. 
Siatka osi tarasu ma wymiary 4 x 4 metry. Taras zbudowany jest na podłużnych drewnianych ramach ze słupami na przecięciu osi. Sztywność przestrzenna zapewniana jest prętami ze stali A2, FI12. Elementy drewniane wykonane z drewna C24 lite, łącznie z częściami usztywniającymi ze stali nierdzewnej i aluminium, oraz przeszkleniem, stworzą współczesne wnętrze mieszkania. Idea modułowego tarasu polega na tym, że jego układ pozwala wygrodzić z całej krytej przestrzeni tarasu część ścianami. Ta wygrodzona część, na przykład może mieć 35 m2, czyli – jako dom na zgłoszenie. Pozostała część po przeszkleniu posłuży jako dodatkowa przestrzeń użytkowa. Dlatego dach tarasu jest ciepły a podłoga jest grzewczą.

Podłoga tarasu to jeden z dwóch wariantów:

Modułowy taras – dom na zgłoszenie

na całej powierzchni z możliwością włączenia ogrzewania tylko w wybranych miejscach. Cena nie obejmuje wykończonej podłogi tarasu, ale zaproponujemy wykonanie jej jako osobnej roboty w postaci podłogi żywicowej.
Na przestrzennej ramie tarasu znajduje się ocieplony dach płaski o grubości izolacji 25 cm. Wykończenie okapów – blacha na felc. Dach tarasu – również blacha na rąbek podwójny stojący z dodatkowym uszczelnieniem taśmą butylową. Albo pokrycie z papy.
Koszt takiego tarasu obliczamy indywidualnie, ale z grubsza oscyluje w granicach 900 – 1100 zł. na m2.

W wybudowanym tarasie za pomocą lekkich, ciepłych ścian, osłaniamy obszar, którego potrzebujemy do ciepłej części domu. Pozostała powierzchnia tarasu do przeszklenia stałego lub przesuwnego – posłuży również między sezonami.
W przyszłości właściciele takiego domu w razie potrzeby będą mogli rozbudować zamieszkany ciepły obszar, co pokażę w kolejnych projektach z tej serii.


Торговая платформа получения прибыли от трейдинга.Демонтаж металлоконструкций в Новогиреево и ПеровоБригада по креплению груза при транспортировке железной дорогой.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
IMATALO