MWER & CO Sp. z o.o. ul. Kaliska 16, 98-300 Wieluń
+48 737 737 716
biuro@imatalo.eu

Bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej

Energooszczędne domy szkieletowe

Bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej

Wybór instalatora do instalacji fotowoltaicznej, po co instalator ma mieć imię, czy to wpływa na stabilność gwarancji i dlaczego, właśnie, bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej

Dlaczego bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej jest dla Ciebie lepszym wyborem niż gonienie za gigantami marketingowego wyścigu w tej branży? Najczęściej argument przeciwko nam będzie brzmiał tezą, mówią: małe, lokalne firmy to firmy jednodniowe. I co się stanie z naszą gwarancją, której daje się nie na kilku lat? Duża firma – stabilna gwarancja?

Jednak:

  • SSO zamówicie raczej lokalnej firmie
  • Dach – również
  • Instalacji Hydrauliczne, elektryczne – chyba też

Już chyba rozumiecie o co mi chodzi) Każda s tych robót, ani mniej poważna w skutkach niedbałego wykonania, ani mniej droższa, w każdym sensie.  Zlecając prace hydrauliczne chyba nie zlecicie ich firmie z top 10 Google tylko po to, że ona o tyle mocna, że potrafi tam się utrzymać, a razem z tym stół kadrowy handlowców, marketingowców, informatyków, etc. Które razem, oczywiście że przekonają Ci, że ceny w 3000 zł za kWp to jakaś bzdura. Że tak nie może być, że to jakiś partacze, którzy nie mają zielonego pojęcia w temacie.  Pojechaliśmy tu w ślad za reklamą, sztucznie ukształtowanym zdaniem (przepraszam, wiem, że moja polszczyzna pozostawia wielu do życzenia). A to niestety odciąża naszą kieszeń.

Chodzi mi o to, że my, lokalne wykonawce od instalacji fotowoltaicznych, istniejemy i istniejemy na pozycjach nie mniej trwalszych. A, niekiedy wydaje mi się, że nasze perspektywy o długotrwałość bardziej uzasadnione.

Jak to w końcu działa

Tak na czym polega różnica? Jak szukamy instalatora – z „top 10″, bo poważny, czy na tych samych zasadach, jak  elektryka, na przykład. czyli nie od strony ewentualnego problemu z gwarancją, a na zasadach oceny jego rzetelności.

Powiem, ten z ”top 10″ weźmie drożej i weźmie, jako podwykonawców na Twój obiekt, ekipę lokalną. Jednak weźmie na stawkę, która rzetelności nie uwzględnia. I do zastosowania odpowiednich materiałów instalacyjnych nie zachęci.  Weźmie na taką stawkę nie dlatego że jest chciwym, a dlatego, że taka stawka się ustaliła na rynku, bo z takiej stawki korzystają ich konkurenci. Bo stawka należna podwykonawcowi, zawiera w swojej kwocie i materiały instalacyjne również. No i mamy w wyniku – im szybciej działasz, i im taniej i mniej wkładasz materiału, tym więcej masz forsy. Chociaż jaka tam forsa, gdy stawka 500 zł za kWp, przy tym, że w tej cenie kable, peszle, różne elektryczne złączki, drobiazgi, elementy zamocowań, uziomu etc? 

Policzymy razem. 5 kWp, czyli mnożymy razy 5 te 500 zł. Mamy 2500 do spłaty podatków. 800  średnie pójdzie na te same „drobiazgi” które są w cenie stawki. Zostaje 1700. Dojazd, koszt utrzymania firmy, transportu, sprzętu… 1200 po tych odliczeniach. Po spłacie podatków – nie zostanie się 1000, a ekipie z 4 osób to dniówka ciężkiej pracy. A jak padnie  jakaś niespodzianka i pracę się wydłużą? Podaję tutaj realną stawkę, rozpowszechnioną na rynku. 

Ale wszystko to nie o ciężkiej doli instalatorów. Dalej mówię o gwarancji – temacie, z którego rozpoczęliśmy i który najczęściej słyszę nie na swoją korzyść, jako instalatora lokalnego, samodzielnie prowadzącego roboty montażowe i elektryczne.

To co w końcu z tą gwarancją

Jaką gwarancję Państwo otrzymujecie od firmy z „top 10”?

Pozwolę sobie założyć:

  • gwarancja producenta paneli fotowoltaicznych 12/25 lat
  • … producenta inwertora 5-10-15 lat (zależy od dopłaty dodatkowej)
  • gwarancja instalatora – 10 lat i tutaj – TAAADAM!!! KTO BĘDZIE ZAPISANY JAKO INSTALATOR?! I jak długo potrwa ten instalator z taką stawką?

Tak realnie działa ten rynek. Niestety…

Toż zachęcam drogie Państwo do skorzystania z ofert lokalnych i bezpośrednich instalatorów.

Toż jak działa, bezpośredni wykonawca instalacji fotowoltaicznej (czyli my))

 

 

Dozwolę sobie zacytować że strony rozdziału FOTOWOLTAIKA, naszej działalności:

Nasze Standardy wykonania prac instalacyjnych

Nasze Certyfikaty

Nasza Gwarancja – 10 lat jako instalatora (Gwarancja producentów sprzętu – osobny temat)

Nasz Cennik instalacji fotowoltaicznej

 

Торговая платформа получения прибыли от трейдинга.Демонтаж металлоконструкций в Новогиреево и ПеровоБригада по креплению груза при транспортировке железной дорогой.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!